Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 2.014 0

Xperia telefonlar için Android 7.0 başlıyor

Xperia telefonlar için Android 7.0 başlıyor

Android 7.0 Nougat güncellemesinde gözler şu sıralar üreticiler cephesinden gelecek açıklamalara çevrilmiş durumda. Resmi olmayan kaynaklara göre birçok üretici Android 7.0 güncellemesi için kolları sıvamış görünüyor. Bu üreticilerin başında da Sony geliyor.

Android 7.0 sürümüne yükselteceği Xperia cihazları günler öncesinden açıklayan Sony, sızdırılan güncelleme yol haritasına göre ilk olarak tepe modelleri için Android 7.0 güncellemesini yayınlayacak.

Xperia modeller için Android 7.0 başlıyor

XperiaBlog sitesinde yer alan habere göre Sony, Nougat güncellemesini ilk olarak Xperia XZ ve Xperia X Performence modelleri için Ekim ayında başlatacak.

Xperia X ve Xperia X Compact kullanıcıları ise Android 7.0 güncellemesineKasım ayı itibariyle kavuşacak. Xperia Z5 serisi modeller, Xperia Z3+ veXperia Z4 Tablet içinse güncelleme Aralık ayında dağıtıma sunulacak.

16-09/25/sony-xperia-android-nougat-roadmap-640x431.png

Sony yeni yılla birlikte bu defa Xperia XA ve Xperia XA Ultra için Android 7.0 güncellemesini yayınlanacak. Bu modeller içinse yeni sürümün ilk çeyrekte dağıtılması bekleniyor.

Son olarak Sony’nin Xperia M4 Aqua / M5 ve C4 / C5 Ultra modelleri için Android 7.0 güncellemesini yayınlaması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir  Android Kullanıcıları İçin En İyi Motosiklet Oyunları

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir