Reklam Alanı
Reklam Alanı
windows-10-un-son-guncellemesi-buyuk-hatalar-iceriyor
İnternet 296 0

Windows 10 ‘un Son Güncellemesi Büyük Hatalar İçeriyor

Yine bir başka sorun, Windows Update’in bir sonucu olarak Windows 10 kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor. Bu kez, insanlar Windows 10 KB4532693’ün masaüstlerinden dosyaları sildiğini bildiriyor. Windows Latest , bir Microsoft yanıtları forumunda bildirilen sorunu tespit etti .

Sorun masaüstüne kaydedilmiş tüm dosyaları siliyor gibi görünüyor. Ayrıca, ayarların ve Başlat Menüsünün varsayılan durumlarında önyükleme yapmasına neden olarak kişilerin ayarlarını ve özelleştirmelerini etkili bir şekilde silebilir.

Bu sorunun en azından şu anda değil, yaygın olarak bildirilmediğine dikkat etmek önemlidir. Birden çok kullanıcı benzer sorunlar bildirmiştir ve Microsoft personeli Windows Latest’e Microsoft’un sorunun farkında olduğunu söyledi .

windows-10-un-son-guncellemesi-buyuk-hatalar-iceriyor

TechRader , bazı kişilerin dosyalarını geri yüklemeyi başardığını, ancak başkalarının bunu yapamadığını bildiriyor . Sorun, kullanıcıların kullanıcı profilini yeniden adlandırır ve taşır, bu da dosya silme sorununa neden olur.

Microsoft’un bu sorunla ilgili mevcut düzeltmesi, yeni bir yerel hesap oluşturmayı, hatanın yanlışlıkla oluşturduğu geçici hesaptan verileri yeni yerel hesaba aktarmayı içerir. Bu, verilerinizi geri almalıdır, ancak herkes için işe yaramaz gibi görünüyor.

Bu tür sorunların ne kadar yaygın ve ciddi olduğunu belirlemek genellikle zordur. Windows Güncelleştirmeleri çok sayıda kişiyi etkilediğinden, Windows 10 ile ilgili herhangi bir soruna bir spot ışığı yerleştirilir. Kullanıcı raporları doğruysa ve bir Windows Güncellemesi ile ilgili sorun varsa, geçen hafta içinde güncellemeyle ilgili ikinci konudur.

Microsoft , PC’lerin bir alt kümesinde soruna neden olduğu için KB4524244 Güvenlik güncelleştirmesini kaldırmıştır . Bu güncelleme “Push Button Reset” işleminin başarısız olmasına neden oldu. Bu yeni sorun, çok sayıda kişinin dosyalarının silinmesine neden olabileceğinden daha ciddi görünüyor.

Kaynak Linki

İlginizi Çekebilir  Google'a Ait En İyi 10 Chrome Eklentisi

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir