Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 153 0

Twitter ‘Nefret söylemi’politikasını genişletiyor

Twitter nefret söylemi politikasını yeniledi

Twitter nefret söylemi politikasını yeniledi ve şimdi platformlarında insanlık dışı açıklamalar yapan tweetleri kaldıracak. Buna, yaşlarına, sakatlıklarına ve hastalıklarına dayanarak insanlardan daha azını tedavi eden yayınlar da dahildir.

Güncellenmiş politika, Twitter’da Temmuz ayında yapılan dini gruplar, ırk ve cinsiyetle ilgili insanlık dışı gönderileri kapsayan değişiklikleri takip ediyor . Şimdi, mikro blog platformu diğer yasalara da yasağı genişletiyor.

twitter-nefret-soylemipolitikasini-genisletiyor

Şirket, Eylül 2018’de insanlık dışı konuşmaların yasaklanmasına başladı. Bu süre zarfında Twitter, nefret söylemi politikası hakkında geri bildirim aldı ve iki hafta boyunca 30’dan fazla ülkeden 8.000’den fazla yanıt aldı.

Her ne kadar yeni politika Twitteratis tarafından kabul edilmiş olsa da, geri bildirimlerindeki çoğu kullanıcı politikanın çok geniş olduğunu ve buna göre belirtilmesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle Twitter, dini hedefleyen konuşmaları kaldırmaya başladı ve şimdi yaş, sakatlık ve hastalığa doğru ilerliyor.

Twitter, yakında politikalarında daha fazla grup için koruma ekleyeceklerini söylüyor.

Sosyal medya ağı ayrıca transseksüel topluluğa yönelik yanlış yönlendirici ifadelere de yasak getirmiştir. Şirket ayrıca , izleyiciye yayınlarla ilgili daha fazla bağlam sağlamak için video ve fotoğraflara etiketler çıkarıyor .

———————————————————————————Kaynak:https://www.digitalinformationworld.com/2020/03/twitter-imposes-ban-on-dehumanizing-remarks.html?m=1

———————————————————————————

İlginizi Çekebilir  Swarm'da Gizli Check-In Nasıl Yapılır?

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir