Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 198 0

Tesla ‘nın Batarya Üreticisi 16 Yıl Kullanılabilen Batarya Üretti

Tesla’nın pil tedarikçisi, önümüzdeki yıllarda elektrikli araç satışlarına güç sağlayabilecek pil teknolojisinde büyük bir atılım yaptığını söyledi.

Tesla ve Volkswagen’i tedarik eden Çin otomobil aküsü devi Çağdaş Amperex Technology Co.Ltd (CATL), şirketin başkanı Zeng Yuqun’un 16 yıl ve 2 milyon kilometre veya 1,24 milyon mil uzunluğunda bir pil üretmeye hazır olduğunu iddia ediyor.

tesla-nin-batarya-ureticisi-16-yil-kullanilabilen-batarya-uretti

Zeng, şirketin batarya için siparişleri vermeye hazır olduğunu, ancak henüz kimse satın almamışsa ifşa etmeyeceğini söyledi. Pilin ortalama EV pillerinden yaklaşık % 10 daha fazla dayanıklı olduğunu ekledi.

Pil ömrü, elektrikli aracın benimsenmesini engelleyen ana alanlardan biridir ve gerçekten uzun ömürlü bir pil, endüstri için dönüştürücü bir an olabilir.

Piller EV’lerin en pahalı kısmıdır ve uzun ömürlü bir pil, fiyat noktasını önemli ölçüde düşüren yeni bir arabaya uygulanabilir.

Mevcut EV pillerdeki garantiler yaklaşık 150.000 mil veya sekiz yılı kapsadığı belirtildi.

tesla-nin-batarya-ureticisi-16-yil-kullanilabilen-batarya-uretti

Reuters Mayıs 2020 yılında Tesla ortaklaşa CATL ile milyon mil pili yapıyordu. Kaynaklar Reuters’e verdiği demeçte Tesla’nın, şirketi yeniden konumlandırmak için daha geniş bir stratejinin bir parçası olarak Çin’de yeni pili piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Business Insider, CATL tarafından açıklanan pilin birlikte geliştirilip geliştirilmediğini sormak için Tesla ile temasa geçti.

Bloomberg ile yaptığı röportajda Zeng, endüstrinin koronavirüs pandemisinin ortaya çıkmasıyla birlikte gerileyen umutları hakkında iyimser görünüyordu.”Pandemi 2020 boyunca kalıcı bir etkiye sahip olabilir, ancak gelecek yıl önemli bir faktör olmayacak.”dedi.

İlginizi Çekebilir  Yapay Deprem Silahı H.A.A.R.P Nedir ?

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir