Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 419 0

Telefonunuzla Harikalar Yaratacağınız 10 Fotoğraf Uygulaması

Teknoloji geliştikçe sosyal mecralar hayatımıza daha çok girmeye başladı.Artık hemen hemen herkesin en az bir tane fotoğraf uygulaması ve sosyal paylaşım sitesine kaydı bulunuyor.Hal böyle olunca sosyal mecralardaki rekabet artıyor.

Herkes en iyi fotoğrafı çekmek ve en çok beğeniyi almak için uğraş veriyor.Bu yazımda size sosyal mecralarda en iyi fotoğrafları paylaşmanız için telefonunuza kesinlikle indirmeniz gereken,fotoğraf uygulamalarını sizlerle paylaşacağım.

Lightroom CC

Belkide mobil fotoğrafçılık deyince akla ilk gelen uygulamaların başında yer alıyor.Bir çok instagram fenomenininde bu uygulamayı kullanıyor olması bu uygulamanın ne kadar işe yaradığını gösteriyor.

Özellikle bu uygulamada renk ve ışık ayarlarını yapabiliyor olmanız sizi bir adım öne geçirecek.

telefon-fotoğraf-uygulaması
Lightroom CC

Afterlight

Bu uygulama bir çok özelliği ile kendinde söz ettirmeye başladı.Bu uygulamanı bir kaç özelliğinden bahsedecek olursam,klasik ışık ayarları yapabiliyorsunuz,efekt ayarlarını kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.En sevilen özellikleri ise taslaklar halinde ışıklar ekleyebiliyor ve fotoğrafınızın üzerinde eskitme özelliğini uygulayabiliyorsunuz.

Program şu anlık İOS işletim sistemi kullanan cihazlar için ücretli durumda.Android kullanıcıları ise bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilmekteler.

telefon-fotoğraf-uygulaması
Afterlight

Nebi

Bir diğer telefonunuzla muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz uygulama ise Nebi.Nebi,çektiğiniz fotoğraflara ve videolar film efekti uyguluyor.Bir çok kişi için vazgeçilmez olan bu uygulamanın sizin fotoğraflarınızın ön plana çıkması açısından çok faydalı olacaktır.

Uygulama ayrıca İOS ve Android işletim sistemli telefonlarda ücretsi bir şekilde indirilebiliyor.

telefon-fotoğraf-uygulaması
Nebi

Snapseed

Snapseed özellikle mobil fotoğrafçılık yapan kişiler tarafından kullanıla bir fotoğraf uygulaması.Snapseed’in düzenleme panelinde bir çok farklı kategori bulunuyor.Bir nevi bu uygulama cebimizde taşıdığımız bir photoshop uygulaması.

Düzenleme seçeneklerinin çok detaylı olması onu bir çok kişi tarafından tercih edilir duruma getiriyor.

telefon-fotoğraf-uygulaması
Snapseed

Picsart

Bu uygulama benimde şahsen kullandığım ve çok beğendiğim bir fotoğraf uygulaması.Bu uygulamanın size bir çok seçenek sunuyor olması gerçekten çok güzel.Bu uygulama ile fotoğraflarınıza bir çok farklı efekt verebiliyorsunuz.

Ayrıca bu uygulama ile logo,profil fotosu vb şeyler yapmak mümkün hale geliyor.Kullanımı biraz karışık olmasına rağmen kolay öğrenilebiliyor.

Uygulamayı anlatan ve öğreten bir çok youtube videosu bulunuyor.O videolara göz atıp uygulamanın tüm inceliklerini kolayca öğrenebilirsiniz.

telefon-fotoğraf-uygulaması
Picsart

Polar

Polar uygulaması telefonla muhteşem fotoğraf çekeceğiniz bir diğer güzel fotoğraf uygulaması.Bu uygulamada çektiğiniz fotoğraftaki canlıların gözleri,burunları,kulakları vs şeyleri ayrıntılı bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Bu uygulama ile photoshop ile uğraşmadan fotoğraflarınızı düzenleyeceksiniz.

Polar
Polar

Photodirector

Bu uygulama diğer uygulamalardan biraz farklı.Değerleri her türlü ışığa göre ayarlanmış.Yani çok güneşli bir ortamda çektiğiniz fotoğrafları bile çok güzel ve iddialı birer fotoğrafa çeviriyor.

Ayrıca bir çok kişinin çok sevdiği özelliği ise National Geographic tarzında fotoğraflar düzenleme özelliğinin olması.

Photodirector
Photodirector

Musecam

Bir diğer telefon uygulamamız Musecam.Bu uygulama şuan sadece İOS işletim sisteminde bulunuyor.Uygulama telefonunuzu tam bir fotoğraf makinesi haline getiriyor.

Telefonunuzdan İSO değerini ve diyafram ayarlarını yapabiliyorsunuz.Özellikle mobil fotoğrafçılar için büyük bir nimet diyebilirim.

Musecam
Musecam

Facetune

Eğer sizde yüzünüzdeki lekelerden hoşlanmıyor ve çektiğiniz fotoğraflarda görünmesini istemiyorsanız bu uygulama tam sizlik.

Bu uygulamada özellikle portre fotoğraf çekecekseniz kullanabileceğiniz çok iyi özellikle bulunmakta.

Uygulama size yüzdeki kırışıkları,lekeleri ve hatta dişlerinizi bile beyazlatmanızı sağlıyor.Eğer bir profil fotosu çekeceksen düzenlemek için en iyilerinden diyebilirim bu uygulama.

facetune
Facetune

Manly

Bu uygulama genellikle erkeklere hitap eden bir telefon uygulaması.Bu uygulamada kollarınıza kas ekleyebiliyorsunuz.

Tabi sadece kollara değil.Karnınıza çok etkileyici baklavalarda ekleyebiliyorsunuz.

Aslına bakarsanız bu uygulama kadınlarada hitap etmektedir.Çünkü bu uygulamada belinizi inceltebiliyor cilt renginizi bronzlaştırabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir  Facebook Messenger'da Mutlaka Kullanmanız Gereken 15 Süper Özellik

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

1olay.com kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir