Reklam Alanı
Reklam Alanı
Microsoft, Windows 10'da şirketin işletim sistemini modernleştirmek için tasarlanmış yeni uygulama simgelerini sunmaya başlıyor.
Yazılım 243 0

Microsoft renkli yeni Windows 10 simgeleri kullanıma sunuyor

Microsoft, Windows 10’da şirketin işletim sistemini modernleştirmek için tasarlanmış yeni uygulama simgelerini sunmaya başlıyor. Microsoft’un Akıcı Tasarım ilkelerine uyan yeni uygulama simgeleriyle, çeşitli yerleşik Windows 10 uygulamalarındaki güncellemelerin tümü Windows 10’un Hızlı Zil test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Microsoft , Aralık ayında yüzlerce yeni Windows 10 simgesi ortaya çıkardı ve hepsi bugün işletim sisteminde olanlardan çok daha renkli ve modern.

microsoft-renkli-yeni-windows-10-simgeleri-kullanima-sunuyor

Hesap Makinesi, Groove Müzik, Posta, Ses Kaydedici, Alarmlar ve Saat, Filmler ve TV ve Takvim yeni simgeleri alan ilk yerleşik uygulamalardır. Microsoft ayrıca, bugün mevcut olan temel beyaz logolardan Fotoğraflar gibi uygulamaları daha renkli seçeneklere yenilemeyi planlıyor. Yeni Posta ve Takvim simgeleri, Windows 10 için Yayın Önizleme halkasında da görünmektedir; bu, tüm Windows 10 kullanıcıları için kullanılabilir olduklarından sadece birkaç gün uzakta oldukları anlamına gelir.

Yeni simge kullanımı, Microsoft’un şirketin yazılım ve hizmetlerini modernize etme konusundaki daha geniş bir Akıcı Tasarım çabasının bir parçası. Tüm bu yeni simgeler, çift ​​ekranlı cihazlar için tasarlanmış bir OS varyantı olan Windows 10X’te görünecektir . Normal dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstlerindeki Windows 10 hala açıkça yenileniyor, ancak henüz yeni Windows logosunu veya Başlat menüsü tasarımını görüp görmeyeceğimiz belli değil.

Microsoft ayrıca Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve daha fazlası için yeni seçeneklerle Office simgelerini ve tasarımını daha önce elden geçirdi . Bu tasarım değişiklikleri, Office uygulamalarının mobil sürümlerini de genişletti ve Microsoft çeşitli mobil uygulamalar için Akıcı Tasarım sistemine de odaklandı . Microsoft’un güncellenmiş Edge tarayıcısının da yeni bir simgesi var ve Office’in bile daha modern bir logosu var .

Microsoft’un tasarım ekibi şu anda şirketin “açık kaynak” olarak tanımladığı şekilde işbirliği içinde çalışıyor. Şirketin geleceğini yeniden tasarlamak için hatalarından nasıl öğrendiğini öğrenmek için geçen yılki tüm Microsoft tasarım özelliğimizi okuyun .

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/2/20/21145157/microsoft-windows-10-new-icons-modern-release-update-apps

İlginizi Çekebilir  En Çok Tercih Edilen 10 Blogger Teması

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

1olay.com kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir