Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 247 0

Elektronik sigaraya yasak kapıda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca”Elektronik sigaraların ülkeye girmesini yasaklayacağız”dedi.

Ayrıca sigara ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

“Kapalı alan tanımını şekillendiriyoruz”

Sigara yasağıyla ilgili yeni bir çalışma yürütüldüğünü belirten Koca, şöyle konuştu:

“Kapalı alan tanımını şekillendiriyoruz.

En iyi alanların sigara içenlere ayrıldığını, sigara içmeyenlere daha geride alanların verildiğini biliyoruz ve bunun istismar edildiğini görüyoruz.

Bununla ilgili bir düzenleme ve yeni bir tanımlama geliyor. Yarı açılır kapanır sistemi de ‘kapalı’ tanımlayan ama açık alanın nasıl bir alan olması gerektiğini netleştiren bir yaklaşım olacak.”

“Fahri sigara denetçiliği” geliyor

Sigara yasağı konusunda vatandaşların da katılımını sağlamak üzere “fahri sigara denetçiliği” getireceklerini açıklayan Koca, denetçilerin ceza kesip kesemeyecekleri, neyi ne kadar yapabilecekleri, cezalar dahil olmak üzere ne kadar yetkisinin olacağını tanımlayacaklarını söyledi.

Nargilenin de bir tütün ürünü olduğunu vurgulayan Koca, sigara yasağının nargile için de geçerli olduğunu kaydetti.

Fahrettin Koca, elektronik sigara ile ilgili bir soru üzerine de, “Elektronik sigaranın satılması, ülkeye girişi dahil olmak üzere yasaklı hale gelecek. Üzerinde yasal düzenleme çalışması yapılıyor.

Meclise gelecek.” dedi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca”Elektronik sigaraların ülkeye girmesini yasaklayacağız”dedi. Ayrıca sigara ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

“Kapalı alan tanımını şekillendiriyoruz” Sigara yasağıyla ilgili yeni bir çalışma yürütüldüğünü belirten Koca, şöyle konuştu: “Kapalı alan tanımını şekillendiriyoruz.

En iyi alanların sigara içenlere ayrıldığını, sigara içmeyenlere daha geride alanların verildiğini biliyoruz ve bunun istismar edildiğini görüyoruz. Bununla ilgili bir düzenleme ve yeni bir tanımlama geliyor.

Yarı açılır kapanır sistemi de ‘kapalı’ tanımlayan ama açık alanın nasıl bir alan olması gerektiğini netleştiren bir yaklaşım olacak.” “Fahri sigara denetçiliği” geliyor Sigara yasağı konusunda vatandaşların da katılımını sağlamak üzere “fahri sigara denetçiliği” getireceklerini açıklayan Koca, denetçilerin ceza kesip kesemeyecekleri, neyi ne kadar yapabilecekleri, cezalar dahil olmak üzere ne kadar yetkisinin olacağını tanımlayacaklarını söyledi.

Nargilenin de bir tütün ürünü olduğunu vurgulayan Koca, sigara yasağının nargile için de geçerli olduğunu kaydetti. Fahrettin Koca, elektronik sigara ile ilgili bir soru üzerine de, “Elektronik sigaranın satılması, ülkeye girişi dahil olmak üzere yasaklı hale gelecek.

Üzerinde yasal düzenleme çalışması yapılıyor. Meclise gelecek.” dedi.

Kaynak:AA

İlginizi Çekebilir  ASELSAN Kara Kuvvetlerine "Ejderha Gözü" Tesliamatını Tamamladı

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

1olay.com kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir