Reklam Alanı
Reklam Alanı
cinde-korona-virusunu-yenen-doktorlarin-ten-rengi-karardi
Genel 141 2

Çin’de Korona Virüsünü Yenen Doktorların Ten Rengi Karardı

Çin’de korona virüsüne yakalanıp 2 aylık tedaviden sonra iyileşen iki doktorun ten rengi garip bir şekilde değişti.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs,bu zamana kadar 170 bin insanın ölümüne neden oldu.2 milyon civarı insan ise bu hastalık ile mücadele ediyor.Bu hastalıkla mücadele etmiş ve bu hastalığı yenmiş iki Çin’li doktordan garip bir haber geldi.

Kardiyolog Dr.Yi Fan ve Ürolog Dr.Hu Weifeng bundan 2 ay önce korona virüsüne yakalanmıştı.Her iki doktorun tedavileride 2 ay sürdü.Fakat tedavi bittikten sonra bu iki doktorunda ten renginde gözle görünür bir değişiklik fark edildi.

Bu değişiklik bilim dünyasında büyük ses getirdi.Bu değişimin sebebi tam anlaşılmış olmasada bu değişimin sebebi uzmanlara göre karaciğerin virüs nedeniyle hasar alması.Çin’li doktor ise bu değişimin sebebinin karaciğerde depolanması gereken demirin kan damarlarında dolaşması.

Çin’li Ürolog Dr.Li’nin bu konu ile ilgili olan açıklamasında ‘Bu virüs sadece solunum yollarını etkilemiyor.Bu hastalık kalbi,beyni,böbrekleri,karaciğeri,endokrin sistemini ve kan dolaşım sistemini dahi etkileyebilir.

Hatta bazı hastalarda kalıcı hasar bırakabilir.Biz buna tıp dilinde Travma Sonrası Stres Bozukluğu diyoruz.Doktorların ten rengi değişimi geçici bir mesele.Karaciğerleri iyileştikten sonra her ikisininde ten renkleri normale dönecektir’dedi.

Kaynak:DHA

İlginizi Çekebilir  Arnold Schwarzenegger ,Kendine Has Protein Karışımının Tarifini Verdi

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

“Çin’de Korona Virüsünü Yenen Doktorların Ten Rengi Karardı” üzerine 2 yorum

  1. Ekin dedi ki:

    Eline sağlık.

    1. Tahsin dedi ki:

      Çok teşekkürler.Beğendiğine sevindim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir