Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 1.905 0

Chrome 53 Sürümünde Ne Değişiklikler Olacak?

An itibarıyla tüm Platformlarda Chrome 52 sürümü kullanıyor. Ancak Google Chrome 53 için ilk beta sürümünün çalışmalarını tamamlamış vaziyette.

Sızan bilgilere göre Chrome 53 özellikle mobil platformda kullanıcılara önemli yenilikler sunacak. Masaüstünde de kullanıcıları yeni tecrübeler bekliyor.

Chrome 53’te Neler Olacak?

Chrome 53’ün en çok dikkat çeken yeni özelliğinin Ödeme İstemi API’si olacağı konuşuluyor. PaymentsRequest API altyapısı Google I/O 2016’da da çok konuşulan ve önemsenen bir özellikti. Bu özelik mobil ödemelerde kullanıcılara sürat ve güvenlik sunuyor.

Mobil platformlarda bildirimler titreşim modunu da kullanabilecekler. Bunun için üçüncü parti uygulamalar kullanmak gerekmeyecek.

3B özelliği taşıyan öğeler 2D olarak da görüntülenebilecekler. Böylece RAM ve batarya tüketimi minimuma indirilebilecek.

Hem PC hem de mobil platformlar için henüz deneysel olan Web Bluetooth API’si gelecek. BU özellik tarayıcıdan çıkmadan Bluetooh cihazları yönetebilmeyi ve bağlanabilmeyi mümkün kılıyor.

İlginizi Çekebilir  Teknolojinin yeni harikası: Grundig Immensa UHD+ TV

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir