Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilgisayardan Başka Bir Bilgisayara Nasıl Erişilir
Teknoloji 134 0

Bilgisayardan Başka Bir Bilgisayara Nasıl Erişilir?

Bu yazımı bir bilgisayardan başka bir bilgisayara nasıl erişilir?sorusunun cevabını merak edenler için hazırladım.Şimdi size resimli bir şekilde bir bilgisayardan başka bir bilgisayara nasıl erişilir?anlatmaya çalışacağım.Umarım bu bilgi işinize yarar.

Öncelikle bu işlem üç şekilde yapılabiliyor.İlk işlem Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı‘nı etkinleştirmek ile oluyor.İkinci işlem ise TeamViewer programını indirip oradan bağlanmak.Üçücüsü ise Chrome Uzaktan Masaüstü Eklentisi sayesinde bağlanmak.Ben size üçünüde anlatıcam.

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı

Öncelikle Denetim Masasını açın.Sonrasında Sistem ve Güvenlik alanına girin.Girdikten sonra Sistem yazısına tıklayın.

Sol tarafta görülen Gelişmiş Sistem Ayarları seçeneğine tıklayın.Sonrasında Uzaktan sekmesine tıklayın.Uzak Masaüstü bölümünün altında Bu Bilgisayara Uzaktan Bağlantılara İzin Ver seçeneğini işaretleyin.

Yalnızca ağ düzeyinde kimlik doğrulaması ile uzak masaüstü çalıştıran bilgisayarlardan bağlantılara izin ver seçeneğini işaretleyin.Sonrasında Ok düğmesine basın.Sonra Uygula düğmesine basın ve tekrardan Ok düğmesine basın.

Adımları tamamladığınızda, bilgisayar uzak masaüstü bağlantılarına izin verir ve Windows 10 yerleşik güvenlik duvarına gerekli kuralları ekler. (Üçüncü taraf bir güvenlik duvarınız varsa, bağlantılara izin vermek için manuel olarak yapılandırmanız gerekebilir.)

TeamViever Kullanarak Bağlanma

Öncelikle bunu yapmanız için TeamViever‘i indirmeniz gerekli.Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.İndirdikten sonra TeamViever’i kendi bilgisayarımıza ve bağlanacağımız diğer bilgisayara kuruyoruz.

Bir Bilgisayardan Başka Bir Bilgisayara Nasıl Erişilir?

Daha sonrasın resimde gördüğünüz bölüme bağlandığınız bilgisayarın ID’sini ve bağlanacağınız bilgisayarın ID’sini giriyorsunuz.

TeamViever size bir ID veriyor.Sizin yapmanız gereken tek şey bağlanacağınız bilgisayarın ID’sini girmek olacak.TeamViever işlemi bu kadar kolay.

Chrome Uzaktan Masaüstü Eklentisi İle Bağlanma

Öncelikle yapmanız gereken şey Chrome bilgisayarınızda yoksa indirmek.İndirdikten sonra Chrome arama bölümüne Chrome Uzaktan Masaüstü yazıp aratmanız gerekiyor.

Bu yazıyı yazıp arattıktan sonra sizi Chrome mağazasına götürecek.Ve mağazada uygulamayı eklemeniz için bir düğme görünecek.

Bu düğmeye bastığınızda uygulama Chrome arayüzünüze eklenecek.

bir-bilgisayardan-baska-bir-bilgisayara-nasil-erisilir

(Not:Bu uygulama hem bağlandığınız bilgisayarda hem de bağlanacağınız bilgisayarda bulunmak zorunda.)

bir-bilgisayardan-baska-bir-bilgisayara-nasil-erisilir

Eklentiyi ekledikten sonra eklentide yukarıdaki gibi bir sayfa görünüyor.Görünen sayfada Uzaktan Bağlantıları Etkinleştir seçneğine tıklıyoruz.

Uzaktan bağlantıları etkinleştirdikten sonra otomatik olarak ‘Chrome Remote Desktop Host İnstaller’adında bir uygulama iniyor.Bu uygulama bağlantı yapabilmeniz için gerekli bir uygulama.Bu uygulamayı indikten sonra kuruyoruz.

Uygulamayı kurduktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir sayfa geliyor.Bu sayfada Pin oluşturmanız isteniyor.Bu Pinin kolay olmaması sizin için iyi olur.

Tüm herşeyi yaptıktan sonra uygulamanın ana sayfasındaki Eriş kısmına basmanız gerekiyor.Bastığınızada karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran geliyor.Bağlanacağınız bilgisayardan aldığınız erişim kodunu girerek bağlantıyı gerçekleştiriyorsunuz.

İlginizi Çekebilir  Uzun Pil Ömrü Olan Cep Telefonları

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir