Reklam Alanı
Reklam Alanı
artik-maskeler-para-ile-alinabilecekiste-maske-fiyatlari
Genel 111 0

Artık Maskeler Para İle Alınabilecek!İşte Maske Fiyatları

Maske fiyatları ne kadar olacak?

Korona virüsünün ülkemizde başladığı andan itibaren sağlık bakanlığının en çok üstüne bastığı mesele maske takılmasıydı.Bu durumla birlikte vatandaşlarımız yoğun bir maske arayışına girmişti.Vatandaşlar sosyal medya üzerinden maske bulamadıklarını dile getirince maskeler ücretsiz dağıtılma kararı alınmıştı.

Eğer“Uzmanlar Uyardı:Siyah Maske Takmak Hiç Bir İşe Yaramıyor”adlı haberi okumadıysanız buraya tıklayarak hemen o haberi de okuyabilirsiniz.

Fakat vatandaşlar bu durumun sürekli dışarı çıkma ve eczaneye gitme zorunluluğu getirdiği için bu meseleyi çok sevmemiş durumdalardı.Sağlık Bakanlığından son yapılan haberde artık maskelerin para ile alınabileceğini belirtildi.

artik-maskeler-para-ile-alinabilecekiste-maske-fiyatlari

Bu durumla birlikte insanlar maske fiyatları nın ne kadar olacağı ve nerelerde satılacağı ile ilgili sorulara cevap arıyorlar.Düzenlemeye göre maske fiyatlarının üst limiti 1 TL olacak.Maskeler eczaneler ile birlikte marketlerde de satışa sunulacak.

Stokçuluk ile ilgili Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumu fiyatlarla ilgili sıkı denetimler yapacak.Maskeleri belirlenen fiyat üzeride satan yerlere ceza uygulanacak.Ayrıca maske alım gücü olmayan vatandaşlara maskeler ücretsiz bir şekilde dağıtılmaya devam edecek.

Yeni düzenlemeyle ilgili soruları yanıtlayan TOBB Medikal Meclis Başkan Yardımcısı Erkin Delikanlı, şunları söyledi:

“Satışların yarından itibaren (çarşamba) başlamasını bekliyoruz. En başından beri doğru organizasyonla maske sorunu yaşanmayacağını söylüyorduk. Dün de üretim ve tedarik sorunu yoktu bugün de yok. Bunu yetkililere anlattık. Dağıtım ve organizasyonda doğru noktaya gelindi. Bu şekilde vatandaşın maskeye rahat ulaşımı sağlanacak. Göreceksiniz raflarda maske kalacak.”sözlerini söyledi

İlginizi Çekebilir  Arnold Schwarzenegger ,Kendine Has Protein Karışımının Tarifini Verdi

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir