Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 138 0

Akıllı Telefonlarınızda Oynayabileceğiniz 10 Konsol Oyunu

Modern akıllı telefonların NASA’nın aya iniş sırasında kullandığı bilgisayardan daha güçlü olduğunu biliyor muydunuz ? Aslında, bunu zaten biliyor olabilirsiniz. Ancak telefonunuzun retro konsol oyunları da oynayabileceğini biliyor muydunuz? Tamam, evet, muhtemelen bunu zaten biliyordun. Ancak telefonunuzda hangi konsol oyunlarının mevcut olduğunu bilmiyorsunuz, değil mi? Aha! O zaman doğru yere geldiniz. Mobil cihazlarda kullanılabilen en iyi retro konsol oyunları nın bir listesini hazırladık.

Yıldız Savaşları: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri (2003)

Uzun zaman önce, Galaktik İmparatorluk’tan dört bin yıl önce, tüm zamanların en iyi Star Wars oyunlarından biri gerçekleşti. 2003’te orijinal Xbox için piyasaya sürülen Eski Şövalyeler Şövalyeleri ( KOTOR ) , Eski Cumhuriyet’te özel bir karakter oluşturmanıza ve ardından oyun içi kararlarla onları açık tarafa veya karanlık tarafa hizalamanıza izin vererek öne çıkıyor . Hangi platformu seçerseniz seçin, bu oyun herhangi bir Star Wars hayranı için bir zorunluluktur.

Grand Theft Auto 3 , Vice City , San Andreas (2001-2004)

Muhtemelen mobil cihalarda yapabileceğiniz en ahlaksızlık olmasa da , Grand Theft Auto kesinlikle orada. GTA’nın ilk 3D başlığı olarak bilinen Grand Theft Auto 3 , Rockstar Games’in yukarıdan aşağıya serisini bugün bildiğimiz açık dünya suç simülatörüne dönüştürdü. Sonra Grand Theft Auto: Vice City , tüm zamanların en ikonik oyunlarından biri için hayranları 1980’lere götürdü. Bundan sonra, Grand Theft Auto: San Andreas , 200’den fazla araçla daha da fazla deneyim ve daha iyi sürüş mekaniği ekledi. Bu oyunlarda herhangi bir rol modeli bulmayı beklemeyin.

Bully(2006)

Grand Theft Auto serisinden daha az bilinmesine rağmen , Bully bir kült klasik Rockstar Games unvanına sahiptir. Bullworth Academy’nin açık dünyasına yeni kayıt olmuş genç Jimmy olarak oynuyorsun. Orada, okulun çeşitli klişeleri üzerinde etkili olmalısınız. Başlıktan tahmin edebileceğiniz gibi, sorunsuz geçmeyecek. GTA’daki yıldız sistemi gibi, oyunun sapan, beysbol sopası ve kıyameti bomba gibi çeşitli araçlarını kullandıkça daha fazla yükselen bir “sorun” ölçüm cihazınız var. Tabii ki bu aslında oyun içi bir sınıfa katılmıyorsanız.

Max Payne (2001)

Oyun geliştiricisi Remedy Entertainment, 2019 hit Kontrolleri için büyük beğeni toplamadan önce , bu haşlanmış cinayet gizemi ile kendileri için bir isim yaptılar. Max Payne diğer 2000’li yılların arasında öne çıkıyor RPG mekanik, a la çekim yavaş hareket için Matrix ve onun ikonik karikatür cutscenes. Bunlar tam animasyonlar yerine kullanılır. Hikayenin kendisi herhangi bir dedektif romanı kadar iyidir, film noir sanat yönü New York’un karanlık tarafını gösterir. Ayrıca Mark Wahlberg ile bir film vardı, ama bunun hakkında konuşmuyoruz.

Final Fantasy (1987-2000)

Bir daha yapacak bir şey olmadığını düşündüğünüzde, şu anda cebinizde tam anlamıyla 13 yıllık Final Fantasy oyunlarının olduğunu unutmayın. 242 saatlik ana hikayeler. Bu konuda bir tamamlayıcı olmak ister misiniz? 465 saat konuşuyoruz. Tüm zamanların en iyi JRPG’lerinden bazıları için neredeyse 20 günlük oyun. Tüm bu yıllar boyunca, Final Fantasy unutulmaz karakterleri, ikonik stili ve savaş mekaniği ile popülaritesini artırmaya devam etti. Bazı mobil bağlantı noktalarının aksine, Final Fantasy’nin sıra tabanlı savaşı mobil cihazlara mükemmel uyum sağlar ve tam FF deneyimini yaşamanızı sağlar. Final Fantasy VII Remake oynamadan önce hazırlanmanın daha iyi bir yolu var mı?

Life is Strange (2015)

akilli-telefonlarinizda-oynayabileceginiz-10-konsol-oyunu

Seyahatle ilgili bir başka harika oyun, 2015’te piyasaya sürülen sevgili epizodik grafik macera serisinde ilk olan Life Is Strange . Bay, Oregon bir kasaba. Çoklu diyalog seçenekleri ve bulmacalar sayesinde karakteriniz Maxine Caulfield, işleri doğru şekilde ayarlamalı ve kaderini kontrol etmelidir. Güzel bir şekilde yürütülen bir oyundur ve orijinal yıl boyunca beş ayrı bölümde yayınlanırken, mobil sürüm her bölümü tek bir pakette içerir.

Doom,Doom 2 (1993-1994)

akilli-telefonlarinizda-oynayabileceginiz-10-konsol-oyunu

Orijinal Doom oyunları o kadar çığır açıcıydı ki, bugün oyunları etkilemeye devam ediyorlar. Silah oyunu mekaniğinden seviye tasarımına ve çok oyunculu ölüm maçına kadar, bu 27 yaşındaki klasik hala modern birinci şahıs atıcılara karşı duruyor. Her bölümün başlangıcındaki başlık kartları, size irfanın tadını verdiği için mobil cihazlar için mükemmeldir, ancak atış iblislerinin merkez sahne alabilmesi için hızla yoldan çekilir. Mobil cihazlarda Call of Duty veya Fortnite olmayan minimalist bir arcade shooter arıyorsanız , Doom sizin için bir tane olabilir.

Crazy Taxi (2000)

akilli-telefonlarinizda-oynayabileceginiz-10-konsol-oyunu

Uber sürücünüzün sizi bir yere ne kadar hızlı alabildiklerini düşünün. Yolun kurallarına uyuyorlar mı, yoksa park banklarında ve telefon kulübelerinde zorlu hızlarda uçarak yüzlerce hayatı tehlikeye atarlar mı? Cevap Crazy Taxi . Bu arcade yarışçısı Sega Dreamcast’in en popüler oyunlarından biri oldu ve harika bir devam filmine ilham verdi. Umarım herhangi bir taksi şoförüne de ilham vermedi.

Sonic (1991-2010)

akilli-telefonlarinizda-oynayabileceginiz-10-konsol-oyunu

Çok iyi ve çok garip Sonic the Hedgehog oyunları vardı, ama hiç eğlenceli olmayan bir oyun olmadı. Sega’nın maskotu yaklaşık 30 yıldır platform oyuncuları arasında sprint yapıyor ve o zamana kadar gelmiş geçmiş en tanınmış video oyunu karakterlerinden biri haline geldi. Sega’nın ilk stratejisi klasik arcade oyunlarını yeni Genesis’e taşımaktı, ancak Sonic konsol oyunları pazarında gerçekten rekabet eden ilk oyunları oldu. Sega artık konsol yapmıyor olsa da, yeni Sonic oyunlarını görmeyi bırakacağımızdan şüpheliyim.

Kaynak:https://nerdist.com/article/10-retro-console-games-you-can-play-on-your-phone-mobile-kotor-final-fantasy/

İlginizi Çekebilir  Tom Clancy's Rainbow Six® Siege Resim Galerisi

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

Merhaba ben Tahsin. Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum.Bir kaç medya ajansında staj yaptıktan sonra ve uzun uğraşlar sonunda blog yazmaya karar verdim.Bu blog teknoloji ile ilgili haberler veren bir blog olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir