Reklam Alanı
Reklam Alanı
ABD’de Bulunan Monolit Kayboldu
abd 11 0

ABD’de Bulunan Monolit Kayboldu

Bundan 5 gün önce Amerika Birleşik Devletleri, Utah’ın çorak arazilerinde bulunan gizemli metal bir yapıyla gündeme gelmişti. Görenlerin doğrudan 2001: Bir Uzay Destanı filmini hatırlamalarını sağlayan monolit in oraya kim tarafından ve nasıl getirildiği hakkında hiçbir şey bilinmiyordu.

Bir sonraki günse bu gizemli yapının aslında 4 yıldan beri aynı yerde durduğu ortaya çıkmıştı. Google Earth üzerinde 2015 ila 2016 yıllarında kendisini görebileceğimiz monolit hakkında bugün yeni bir gelişme yaşandı. ABD’li yetkililer, monolitin kaybolduğunu açıkladı.

Kimin aldığı bilinmiyor:

abdde-bulunan-monolith-kayboldu

Utah Arazi Yönetimi Bürosu tarafından paylaşılan açıklamada monolitin bilinmeyen kişilerce yerinden kaldırıldığı ifade edildi. Büro, açıklamasında monoliti kendilerinin kaldırmadığını, özel mallara yönelik suçları da kendilerinin araştırmadıklarını belirtti. Son olarak büro, bir kişinin veya grubun monoliti 27 Kasım gecesi aldığına dair bazı haberler aldıklarını ekledi.

ABD’li yetkililer, monoliti ilk buldukları sırada monolitin nerede olduğunu açıklamaktan kaçınmışlardı. Zira yetkililer o bölgeye gelen meraklı insanların çorak arazilerde kaybolmalarını istemiyorlardı. Ancak bu kimseye engel olamamış, internet kullanıcıları monolitin yerini bulmayı başarmışlardı.

Yaklaşık 3 metre boyunda yere gömülü olarak bulunan monolit, bölgede helikopterle yaban koyunu sayımı yapan biyologlar tarafından keşfedilmişti. Helikopterdeyken oldukça ilginç gözüken bu objeyi bulan biyologlar monolitin tam üstünden uçmuşlardı.

Kaynak:1

İlginizi Çekebilir  Bilim adamlarının önerdiği 7 güzel kitap

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

1olay.com kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir