Reklam Alanı
Reklam Alanı
7-kogustaki-mucizeabd-ve-fransada-zirveye-oturdu
Sinema/Dizi 218 0

7.Koğuştaki Mucize,ABD ve Fransa’da Zirveye Oturdu

7.Koğuştaki Mucize Filmi,ülkemizdeki başarısını ABD ve Fransa’da da sürdürdü.Film,ABD ve Fransa’nın Netflix listelerinde birinci sıraya yerleşmeyi başardı.

Dünya’nın en ünlü platformlarından olan Netflix,izleyicilerine güzel vakit geçirmeleri için en iyi filmleri ve dizileri yayınlamaya devam ediyor.

Platform zaman zaman Türk yapımlarınıda lisanslayarak dünyadaki kullanıcılarına sunuyor.

7-kogustaki-mucizeabd-ve-fransada-zirveye-oturdu

Netflix geçtiğimiz günlerde 7.Koğuştaki Mucize adlı filmi lisansladı.Film,bu lisanslamayı Türkiye’de ki büyük başarısı sayesinde elde etti.

Filmin Türkiye’de ki başarısı ABD ve Fransa’da da devam etti.Film ABD’li ve Fransız izleyiciler tarafından çok beğenildi.Bu sayede film bu iki ülkede zirveye oturdu.

7.Koğuştaki Mucize, Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini, Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya’nın başrollerini paylaştığı Türk yapımı dram filmi.Güney Kore yapımı Miracle in Cell No.7’den uyarlanmıştır.

Filmin Konusu

7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür.

Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür.

Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?

Film geçtiğimiz yıl ülkemizde 5 milyon 316 bin 933 seyirci tarafından izlenmişti.Ve ülkemizde büyük bir başarı elde etmişti.

İlginizi Çekebilir  İMDB Puanına Göre En İyi Yabancı Diziler|Top 30

Tahsin AKKUŞ {Tahsin}

1olay.com kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir