Kedinizden gelen bu rastgele miyavların ve uzun bakışların ne anlama geldiğini öğrenmeyi merak ediyorsanız bu merakınızı giderecek yeni bir uygulama yapıldı.MeowTalk, kedilerin seslerini çeviren yenilikçi bir uygulama çözümüdür.


Bazen kedinizin neden miyavladığını anlamak zor olabilir, ancak Akvelon, kedinizin özellikle ne istediğini anlamak için AI uygulamasında MeowTalk kullanmayı planlıyor.


Uygulama, eski Amazon mühendisi Javier Sanchez tarafından geliştirildi ve kendi türü ile sözlü bir dille iletişim kurmayan bir hayvanı anlamaya yönelik benzersiz yaklaşımı sayesinde dikkat çekiyor.


Kediler insanlar gibi birbirleriyle iletişim kurmazlar, bu nedenle uygulama kedilerin insanlara iletmeye çalıştığı dokuz farklı mesaja odaklanır. Elbette bunlardan biri, 'Yemek nerede? Yiyecekleri ne zaman alacaksınız? Neden yemeği şimdi almıyorsun? ve bunun gibi.


MeowTalk ile ilgili bir web seminerinde bu uygulamanın amacı açıklandı:


Her kedinin, sahipleriyle iletişim kurmak için kullandıkları kendine özgü bir kelime haznesi vardır. Örneğin, her kedinin 'beni besle' veya 'çıkmama izin ver' gibi ifadeler için kendi farklı miyavları vardır. MeowTalk ile kediniz için bir profil oluşturabilir ve kedinizin miyavlarını çevirmek için otomatik tanımayı kullanmaya başlayabilirsiniz.


Birkaç çeviri zaten yerleşiktir, ancak belirli çeviriler, kedinizin kendine özgü kelime dağarcığını tanımak için uygulamanın biraz eğitim almasını gerektirecektir. Bir çevirinin yanlış olduğunu biliyorsanız, uygulama aracılığıyla düzeltmeniz ve doğru çeviriyi seçmeniz yeterlidir. MeowTalk, onayladığınız her çeviriyle yeni kelimeler öğrenir.


Bu teknoloji, kedi sahiplerinin kedinin her ihtiyacını tam olarak anlamasını sağlamazken, kaçırabilecekleri istekleri fark etmelerine ve geceleri uyurken tehditkar bir şekilde tepelerinde duran kediden kaçınmalarına yardımcı olacaktır.


Bu, evcil hayvanlara özgü sesler hakkında bir anlayış geliştiren teknoloji ile sahiplerin kedilerinin isteklerini çözmelerini sağlayacak heyecan verici bir teknolojiye benziyor. Bunu akılda tutarak, bu uygulama büyük olasılıkla kedi sahipleri tarafından beğenilecektir.

Post a Comment

Yorum Kuralları
1-)Konu ile ilgili olmayan yorum yapmayınız
2-)Herhangi bir link paylaşımı yapmayınız
3-)Spam yorumdan uzak durunuz

Daha yeni Daha eski