Son derece aktif Twitter hesabından yeni açıklamalarda bulunan Elon Musk, Mars'a ilk gidenlerin cam kubbelerde yaşayacağını söyledi. Mars'ın yaşanabilir bir gezegene dönüşmesi uzun zaman alacağınıda sözlerine ekledi.


Geçen gün Astronomiaum adlı bir Twitter hesabı, dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Elon Musk'a “2050 yılına kadar Mars'ta 1 milyonluk bir koloni kurmayı planlıyorum” sözünü hatırlatarak, “Bu mümkün mü? Elon Musk? ”Şeklinde bir tweet paylaştı.Elon Musk'ın tweet'i "Mümkün!" I Astronomia olarak yanıt verdikten sonra, Elon Musk, Kızıl Gezegen Mars ve SpaceX'e gittiklerinde insanların Mars'ta hayatta kalmalarını isteyip istemediklerini, yaşamı desteklemek için şekillendirip şekillendiremeyeceklerine bağlı.


Bu soru üzerine Elon Musk, Mars'ta kurulması planlanan kolonilerin nasıl yaşayacağına dair daha detaylı bilgiler paylaşarak, “(Mars'ta) hayat ilk başta cam kubbelerde olacak. Nihayetinde (Mars) Dünya gibi yaşamı desteklemek için şekillenecek. "İfadelerini kullandı. Bu ifade, Mars'ta kurulacak ilk kolonilerin zamanlarını Mars'ı yaşanabilir bir gezegen haline getirecekleri anlamına geliyor.


I Astronomia, Mars'ı mevcut teknolojilerle yaşanabilir bir gezegen haline getirme konusundaki bu açıklama, bazı çalışmaların imkansız olduğunu gösterdi, SpaceX bu duruma nasıl bir çözüm sunması isteniyor ki, Elon Musk Mars'ın karşısına tek bir nesilde bir çözüm sunması bunu yapabilen bir gezegen haline getiriyor. 


Yaşamı destekleyin! çözümlenemeyecek kadar yavaş işleyecek bir süreç olacağını, bu nedenle Kızıl Gezegene ilk gidenlerin orada bir insan üssü kurmakla ilgileneceğini ve gelecek nesiller için insani ilerlemeyi gösteren kalıntılar bırakacağını söyledi.

Post a Comment

Yorum Kuralları
1-)Konu ile ilgili olmayan yorum yapmayınız
2-)Herhangi bir link paylaşımı yapmayınız
3-)Spam yorumdan uzak durunuz

Daha yeni Daha eski