Tesla'nın hisselerinin patlamasıyla şirketin CEO'su Elon Musk'ın serveti de önemli ölçüde arttı ve Musk dünyanın en zengin 3. kişisi oldu. Elon Musk'ın toplam serveti 117,5 milyar dolara ulaştı.


SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO'su Elon Musk, dünyanın en zengin üçüncü kişisi olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in koltuğuna oturacak olan Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın hisselerinde% 13'lük bir artışla yerini aldı.


Tesla'nın hisseleri, şirketin en ünlü hisse senedi endekslerinden biri olan S&P 500'e katılmasıyla bir sıçrama yaptı. Sadece bu yıl hisseleri% 500 artan Tesla, Elon Musk'ın cebini doldurdu. Elon Musk'ın serveti 15 milyar dolar artarak 117.5 milyar dolara ulaştı.


Elon Musk en zengin üçüncü kişi oldu:


Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 106 milyar dolarlık net serveti ile şu anda en zengin üçüncü kişi. Ancak Bloomberg'in verileri henüz Elon Musk'ın Tesla hisselerinin artmasıyla elde ettiği serveti göstermiyor.


Elon Musk'tan şu anda üçüncü sırada diyebileceğimiz diğer iki zengin isim hala aynı. Dünyanın en zengin insanı, 184 milyar dolarlık servetiyle Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, 129 milyar dolarlık servetiyle Microsoft'un kurucusu Bill Gates. Bill Gates, servetinin 50 milyar dolarından fazlasını hastalık ve yoksullukla mücadeleye adadı.


Post a Comment

Yorum Kuralları
1-)Konu ile ilgili olmayan yorum yapmayınız
2-)Herhangi bir link paylaşımı yapmayınız
3-)Spam yorumdan uzak durunuz

Daha yeni Daha eski